Z przyjemnością informujemy, że Zakład Elementów Konstrukcyjnych Sp. z o.o. został przyjęty do grona firm rodzinnych Fundacji Firm Rodzinnych i może posługiwać się symbolem “drzewka”.

Firma rodzinna to dobra marka, która cieszy się zaufaniem. Dla odbiorców i konsumentów stanowi gwarancję stabilności, uczciwości i dbałości o najwyższą jakość dostarczanych produktów i usług.
Drzewko na produktach:
-wyróżnia produkt lub usługę
-budzi pozytywne skojarzenia u konsumentów (tradycja, zaufanie, wysoka jakość)
-zachęca do zakupu
-stanowi symbol przynależenia do grupy firm dumnych ze swojej rodzinności.

Fundacja Firmy Rodzinne (FFR) powstała w 2011 roku. Fundacja stawia sobie za cel, aby poprzez integrację, wspieranie oraz promowanie działań, zadbać o wspólny interes rodzin biznesowych i ich otoczenie. Dzięki działaniom Fundacji zyskuje się możliwość skorzystania z pomocy, wiedzy oraz doświadczeń innych firm rodzinnych podczas spotkań mentoringowych w firmach prowadzonych rodzinnie.

Jak można przeczytać na stronie Fundacji, szacuje się, że w Polsce jest 2,2 mln czynnych firm, z tego co najmniej 60 proc. to przedsiębiorstwa rodzinne. Większość średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw to firmy rodzinne. Wytwarzają one 67 proc. krajowego produktu brutto, czyli stanowią bardzo ważny segment gospodarki. W dodatku zapewniają znacznie więcej miejsc pracy niż duże firmy. Są ważne ponieważ dzięki upartości w działaniu i determinacji, mają większą zdolność przetrwania trudnych czasów, co pokazał kryzys. Firmy rodzinnej tak łatwo się nie likwiduje czy nie sprzedaje, bo ona nosi czyjeś nazwisko. Jest także pewnego rodzaju zobowiązaniem wobec pokoleń. To wszystko powoduje, że firmy rodzinne nie zauważają uciążliwości, braku czasu, szybko zapadającego wieczoru, realizują swoje marzenia po 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu po to, aby mieć wpływ na rzeczywistość swoją i innych.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem FFR na temat firm rodzinnych w Polsce “Polacy o firmach rodzinnych IV. Firmy zbudowane na zaufaniu”.