Aktualności

Oświadczenie o akceptacji e-faktur

 

 


Wywiad z wiceprezesem ZEK w "Stalowym Forum"

 

 


 więcej >>

InformacjeHistoria Zakładu Elementów Konstrukcyjnych


Zakład produkcyjny w Tarnowie
Ukończono realizację projektu i oddano do użytkowania w sierpniu 2011 r.
 


Więcej informacji na naszej stronie:

Innowacyjna Gospodarka UE


Partnerzy

 

 

Kratownica KJ z nagrodą "100% Polski Produkt"


Mamy zaszczyt poinformować, że nasz produkt - kratownica KJ - otrzymała tytuł "100% Polski Produkt" w II edycji plebiscytu tygodnika "Do Rzeczy". Konkurs nagradza polskie firmy, które produkują całkowicie polskie produkty.

 

Uroczysta gala odbyła się 22 listopada 2017 roku w warszawskim hotelu Polonia Palace. W imieniu ZEK, nagrodę odebrał wiceprezes zarządu Sebastian Słotwiński.

To jest tak naprawdę sukces i zasługa Jerzego Kraterskiego, założyciela i wieloletniego prezesa naszej firmy. I chciałbym jemu zadedykować tę nagrodę. Tym cenniejszą dla nas, że przed nami 30-lecie firmy - powiedział przedstawiciel władz naszej spółki.

O przyznaniu tytułu kratownicy KJ zadecydowała Kapituła konkursu, w której znaleźli się przedstawiciele redakcji „Do Rzeczy”, instytutów badawczych, naukowcy i eksperci zasiadający w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP.

 

To już kolejne wyróżnienie, które spotkało kratownicę KJ. Przypomnijmy, że w 2006 roku zdobyliśmy Złoty Medal Międznarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2006. Jednak tym razem, poza oczywistymi zaletami technologicznymi, Kapituła konkursu doceniła patriotyzm gospodarczy Zakładu Elementów Konstrukcyjnych - 100% polskiej firmy, produkującej 100% polskie produkty.

Jeśli zależy nam na wspieraniu dumy i pamięci, walce ze złymi stereotypami na temat Polski, to trzeba też pokazywać prawdziwą, dobrą twarz naszego kraju. I tu właśnie rodzimy biznes pokazuje, że działamy, że się liczymy na świecie. A ta nagroda udowadnia, że polskie produkty są świetne i wygrywają międzynarodową konkurencję – mówił Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

 

Kratownica KJ to produkt opracowany i wprowadzony na rynek przez Jerzego Kraterskiego, który na mocy ustawy o wynalazczości, uzyskał w 1994 roku prawo ochronne na zbrojenie belki stropwowej. O zaletach kratownicy KJ piszemy tutaj.

 

Plebiscyt „Do Rzeczy”, którego partnerem merytorycznym jest firma doradcza PwC, pomoże w dobrym wyborze konsumentom, którzy stawiają na gospodarczy patriotyzm. Nagrodzone w konkursie firmy będą mogły na zwycięskie produkty oznaczyć logotypem „100% polski produkt”.


Takie oznaczenie da konsumentom pewność, że wspierają zakupami polską gospodarkę, bo przy ocenie produktów zgłoszonych do konkursu uwzględniane będą przede wszystkim: lokalizacja produkcji, pochodzenie materiałów i surowców, dynamika sprzedaży i rozwoju firmy, marka produktu a także strategia promocji i sprzedaży produktu oraz jego długość życia.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA TRANSMISJI Z GALI "100% POLSKI PRODUKT"
(nagroda dla ZEK od 21:40)

 

Oficjalna strona plebiscytu

 

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

 Zarząd Zakładu Elementów Konstrukcyjnych Sp. z o.o. na gali II edycji plebiscytu "100% Polski Produkt".
Od lewej: Dariusz Kraterski, Beata Wadycka-Jaskulska i Sebastian Słotwiński.